Zoo Tycoon 2 - Ultimate Collection


#1
Bilgisayar oyun tarihindeki en iyi simülasyon oyunlarından biri olan Zoo Tycoon 2'de her zaman düşlediğiniz hayvanat bahçenizi kurabilir, hayvanlarla ilgilenebilir, onların yaşam alanlarını düzenleyebilir, misafirlerinizin en iyi hayvanat bahçesi deneyimini yaşamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Zoo Tycoon 2 9 Kasım 2004'te PC ve MacOS için piyasaya Blue Fang Games tarafından yapılıp Microsoft Game Studios tarafından sürülen bir hayvanat bahçesi simülasyonu oyunu. Gamebase Co., Ltd. ve Gamebase USA tarafından 1997'de yapımı tamamlanan NetImmerse (daha sonra Gamebryo adını alan) adlı oyun motorunu kullanan.

Oyunun piyasaya çıkışından itibaren Endangered Species, African Adventure, Marine Mania ve Extinct Animals adında toplam dört adet DLC çıkmıştır. 30 Eylül 2008'de piyasaya sürülen Ultimate Edition ile birlikte oyun için çıkan tüm genişleme paketleri tek bir koleksiyonda toplanmıştır.

Endangered Species
Ekim 2005'te yayınlanan bu genişleme paketinde, koala, gri kurt, komodo ejderi, pala antilop, amerikan bizonu ve orangutan gibi daha nadir hayvanların yanı sıra monoraylar, cip turları ve yükseltilmiş yollar gibi bir dizi yeni ulaşım biçimi yer alıyordu. Genişleme ayrıca "varyant derileri" adı verilen bir özelliğe sahipti; artık bu özellikle birlikte bir hayvan sahiplenildiğinde, bu hayvanın, türünün diğer normal üyelerinden (beyaz bengal kaplanı ve kral çita gibi) farklı görünebileceği anlamına geliyordu.

African Adventure
Mayıs 2006'da piyasaya sürülen bu genişlemede, bongo, sekreter kuşu, bal porsuğu ve mirket gibi çeşitli yeni Afrika hayvanları bulunuyordu ve misafirlerin Afrika temalı jeep turları ile hayvanların arasından geçerek onları daha da yakından görmelerine olanak tanıyordu. Genişletme paketi ayrıca Afrika'da iyi bilinen konumları temel alan yeni haritaların yanı sıra yeni çöl temalı binalar, canlı kertenkele yemekleri ve yeni bir dizi görev içeriyordu. İlk olarak Extinct Animals genişleme paketinde tanıtılan jeep turları, yeni Jeep Liberty ile birlikte bu pakette yer aldı.

Marine Mania
17 Ekim 2006'da piyasaya sürülen Marine Mania genişlemesinde, 20 yeni su hayvanı, yeni deniz seçenekleri, deniz gösterileri ve diğer birçok yeni oyun özelliğini içeriyordu. Genişleme ayrıca deniz bitkileri, su tankı inşaası, hayvan gösterileri, oyuncunun bazı deniz hayvanlarının davranışlarını öğretmek için mini oyunlar, dört yeni su biyomu (resif, kıyı, pelajik ve bentik), yeni senaryolar ve zorluklar içeriyordu. Performans kazanımı adına kaya, çiçek ve ağaçları kapatabilme özelliğinin getirilmesinin yanı sıra, su efektlerini iyileştirmeye ve hayvanların üç boyutlu alanda suda hareket etme şeklini iyileştirmeye kadar bir çok yenilik ve orijinal biyom düzeni yönteminde değişiklikler yapıldı. Timsahlar ve kutup ayıları gibi temel oyundan çeşitli yarı suda yaşayan hayvanların yanı sıra, bu genişlemede yer alan tüm hayvanlar elden geçirildi.  Genişleme paketiyle birlikte eklenen yeni hayvanlar, dev balina köpekbalıklarından minik rockhopper penguenlerine kadar çeşitlilik gösteriyordu.

Extinct Animals
17 Ekim 2007'de piyasaya sürüldü. Bu, Zoo Tycoon serisinin, toplam 35 yeni hayvan ile, dördüncü ve son genişleme paketi. Oyuncu hayvanat bahçesinde fosilleri bulabilir veya fosilleri bulması için işe personel alabiliyordu. Oyuncu daha sonra fosilleri bir araya getirebilir ve soyu tükenmiş bir araştırma laboratuvarında normal ve "süper" soyu tükenmiş hayvanlar, daha doğrusu, dizanorlar yaratabiliyordu.
 


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
                   
İmza
 [Resim: forum.png]
 [Resim: 76561198282273437.png]
[Resim: ruql084.png]
 
 
 
Bul
Yorum YokBu konuya henüz yorum yazılmamış
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi