Star Wars Galaxies - Empire Divided


#1
Star Wars Galaxies tarafından Sony Online Entertainment yapılmış olup 25 Haziran 2003'te piyasaya LucasArts tarafından Windows platformunda yayınlanmış olan devasa çok oyunculu rol yapma oyunu. 16 Eylül 2009'da yapılan bir duyurunun ardından, Corbantis, Europe-Infinity, Intrepid, Kauri, Kettemoor, Lowca, Naritus, Scylla, Tarquinas, Tempest, Valcyn ve Wanderhome adındaki 12 adet sunucusunda, 15 Eylül 2009 tarihinde yeni karakter oluşturma özelliği kapatıldı ve oyunculara karakterlerini geri kalan sunuculara taşıma fırsatı tanındı. 24 Haziran 2011'de yapılan bir açıklama ile 15 Aralık 2011'de resmi sunucuların tamamının kapatılacağı açıklandı ve bu tarihten itibaren oyun kullanıma kapanmış oldu. 27 Ekim 2004'te çıkmış olan Jump to Lightspeed, 5 Mayıs 2005'te çıkmış olan Rage of the Wookiees ve 1 Kasım 2005'te çıkmış olan Trials of Obi-Wan adlarında toplam 3 eklenti paketi yayınlanmıştır.

 
İndirme Bağlantıları

 Star Wars Galaxies Empire Divided - Disc 1.iso

 Google Drive

 Star Wars Galaxies Empire Divided - Disc 2.iso

 Google Drive

 Star Wars Galaxies Empire Divided - Disc 3.iso

 Google DriveSunucu İsimleri

Ahazi
Bloodfin
Bria
Chilastra
Corbantis
Eclipse
Europe-Chimaera
Europe-Farstar
Europe-Infinity
Flurry
Gorath
Intrepid
Japan-Harla
Japan-Katana
Kauri
Kettemoor
Lowca
Naritus
Radiant
Scylla
Shadowfire
Starsider
Sunrunner
Tarquinas
Tempest
Valcyn
Wanderhome

 
Eklenti Paketleri
Jump to Lightspeed
27 Ekim 2004'de yayınlanmış olan, oyunun ilk eklenti paketidir. Bu eklenti paketiyle birlikte oyuna Sullustan ve Ithorian adında iki yeni ırk ve uzay savaşları eklendi. Oyuncular, yeni Pilot alt-uzmanlığı için üç gruptan birini seçebiliyorlardı: Freelance, Imperial ve Rebel. Oynanabilir sektörler arasında oyunun 10 gezegenini çevreleyen alanın yanı sıra Ord Mantell, Kessel ve "Deep Space" eklendi. Yeni bir Artisan mesleği olan Shipwright (daha sonra Trader uzmanlığının bir parçası olarak Tüccar mesleğine dahil edilmiştir) da tanıtıldı. Bu meslek, oyuncular için gemiler, kalkanlar, zırhlar, silahlar vb. yapılar inşaa edebiliyordu. Ayrıca uzaydan yağmalanmış bileşenleri alma ve bunları tersine mühendislikle daha iyi bileşenlere dönüştürme yeteneğine de sahiptiler. Oyuncular, kendi reaktörlerini, silahlarını, zırhlarını, kalkanlarını, estetiğini ve daha fazlasını temel bir ana gövde üzerine ekleyerek kendi gemilerini inşa edebiliyorlardı ve starship'in görünümünü değiştirebiliyorlardı.

İlk eklenti paketi, yapılan incelemeler tarafından her ne kadar yeni eklenen uzay savaşları övülse de, ana oyunun için yapılan iyileştirmelerin eksikliği nedeniyle eleştirildi.

Rage of the Wookiees
5 Mayıs 2005'de yayınlanmış olan, oyunun ikinci eklenti paketidir. Kashyyyk'in Wookiee gezegenini ve onun ait olduğu uzay sektörünü ekledi. Kashyyyk, önceki 10 gezegenden farklıydı: diğer gezegenlerdeki 16 kilometrekarelik açık gezilebilir alana sahip olmasından olmaktan ziyade, birkaç dungeon ve küçük bir merkezi alana bölünmüştü. Bu genişletmeye eklenen diğer bir içerik, oyuncuların karakterlerine sibernetik uzuvlar ekleme yeteneğini ve iki yeni peti ve üç yeni starship'i çeriyordu. Bu eklenti paketinin önemli bir kısmı, genişlemenin yayınlanmasından iki hafta sonra 19 Mayıs'ta ABD'de vizyona giren Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith filminden uyarlanmıştır.

Diğer özellikler arasında yeni starfighter'lar ve uzay kaynak madenciliği vardı. Ancak sibernetik uzuvlar, savaşta bir kolun kaybından kaynaklanmıyordu. Oyuncunun kolu alması ve ardından cerrahi olarak takması gerekiyordu. Genişletmeyi satın alan oyuncular, binek olarak sınırlı sayıda bir Varactyl petine de sahip oldular. Rage of the Wookiees genişlemesi ayrıca oyuncuların birkaç görevi tamamladıktan sonra Bolotaur petini elde etmesini sağlayan bir görev de eklemişti . Bolotaur, Veractyl'e benzeyen ancak daha büyük ve kahverengi olan bir pet türüydü.

Oyunun dövüş mekaniklerini ve silahları ve zırhları büyük ölçüde yenileyen, profession'ını combat olarak seçen oyuncuların çeşitli beceri setlerinden savunma yeteneklerini stack'lemelerine izin veren bir sistemin yerini alan Combat Upgrade'i duyuran ve oyuncuların, savaş becerisi deneyimi kazanabilmek için yeni eklenen NPC'lere ve yaratıklara AFK iken saldırmalarına izin veren bir exploit'i de fix'leyen bu patch 27 Nisan 2005'te, eklenti paketinin çıkmasından 8 gün önce yayınlanmıştır.

İkinci genişleme paketi Rage of the Wookiees için yapılan incelemelerde yeni görev içeriği beğenilmiş olsa da, savaş oynanışı güncellemelerinden ve oyunun devam eden bug'larından şikayet etti.

Trials of Obi-Wan
1 Ekim 2005'de yayınlanmış olan, oyunun üçüncü ve son eklenti paketidir. Bu genişleme, Mustafar'ın kara gezegenini oyuna ekledi. Bu genişleme ile yeni bir uzay sektörü eklenmedi. Önceki genişleme gibi, içeriğin çoğu, genişlemenin yayınlandığı gün DVD olarak piyasaya sürülen Revenge of the Sith ile ilgiliydi. Droid HK-47'nin varlığı da dahil olmak üzere ek içerik, Knights of the Old Republic oyunlarına dayanıyordu.

Bu sürümden bir hafta sonra, Yeni Oyun Geliştirmelerinde (NGE - New Game Enchantments) tüm karakter geliştirme süreci değiştirildi. Büyük değişiklikler arasında mesleklerin azaltılması ve basitleştirilmesi, oyun mekaniğinin basitleştirilmesi ve Jedi'ın başlangıç ​​profession'ı haline gelmesi yer aldı. Bu, bir dizi oyuncunun genişleme için paralarını geri talep etmesine yol açtı. Bir veya iki haftalık protestolardan sonra Sony, isteyen herkese para iadesi teklif etti. Birçok town, toplu olarak ayrılmaya karar veren long term oyuncuların tepkisi nedeniyle hayalet kasabalara dönmüştü.
İmza
[Resim: snt1tok.png]

 [Resim: 76561198282273437.png]
[Resim: ruql084.png]
 
 
 
[-] The following 1 user Likes mawendir's post:
  • sunshine
Bul
Yorum YokBu konuya henüz yorum yazılmamış
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi